۱۱ راه برای تبدیل شدن به بدترین مسافر جهان!

همه‌ی ما هر روز از تاکسی‌های آنلاین مانند تپ‌سی استفاده می‌کنیم. برای این که سفر خوب و آرامی داشته باشیم، لازم است نکاتی را رعایت کنیم. اما اگر بخواهیم بدترین مسافر جهان باشیم، می‌بایست چگونه باشیم؟
در این مقاله ۱۱ کاری را که باید انجام دهیم تا به جایگاه بدترین مسافر جهان برسیم، برایتان آورده‌ایم:

red-retro-toy-car-delivering-gift-box-holiday-season-yellow-background

 

مقدار قابل توجهی بار همراه داشته باشید!

یکی از نکاتی که می‌بایست در استفاده از تاکسی‌های آنلاین در نظر داشته باشیم، حمل مقدار متعارفی از بار است. مثلا اگر کیف یا چند ساک دستی به همراه داریم، به راحتی می‌توانیم از تپ‌سی استفاده کنیم. اما اگر انتظار داشته باشیم که سفیر محترم، چندین چمدان را در صندوق عقب جا بدهد یا بخواهیم یخچالی که تازه خریده‌ایم را روی باربند ببندیم، آن وقت می‌توانیم مطمئن باشیم که در مسیر تبدیل شدن به بدترین مسافر جهان، گام موثری برداشته‌ایم!

به همراه چندین نفر از دوستانتان سفر کنید!

طبیعتا همراهی با دوستان، هیچ ایرادی ندارد. اما در نظر داشته باشید که حداکثر مسافران یک تاکسی اینترنتی مانند تپ‌سی، ۳ نفر است. حالا تصور کنید که بخواهیم با ۵ نفر دیگر، ماشین بگیریم. سفیر هرچقدر هم که تلاش کند، نمی‌تواند حتی در یک سفر کلاسیک، ۷ نفر را در خودروی خود جا دهد.

سر حوصله و با تاخیر در مبدا حاضر شوید!

بهترین کار این است که در زمان گرفتن تپ‌سی، مبدا را هرچه نزدیک‌تر به لوکیشن خود بزنید تا در کوتاه‌ترین زمان به خودرو رسیده و سوار شوید. به این ترتیب، هم سفر آرام‌تری خواهید داشت و هم سفیر می‌تواند از وقت خود نهایت استفاده را داشته باشد. اما اگر قصد دارید که به بدترین مسافر تاکسی اینترنتی تبدیل شوید، تا می‌توانید سر حوصله حاضر شوید و راننده را حداقل نیم ساعت در مبدا معطل کنید!

از تپ‌سی به جای پیک استفاده کنید!

به یاد داشته باشید که تپ‌سی و سفیران آن، هیچ‌گونه مسئولیتی در برابر بسته‌هایی که به آن‌ها سپرده می‌شود، ندارند. تپ‌سی، مخصوص جا به جا کردن مسافران در سطح شهر است. اما اگر از تپ‌سی به جای پیک یا پست استفاده کنید و بخواهید تا سفیر بسته‌ای را بدون حضور شما به جایی برساند، یک گام دیگر در راستای زرشک طلایی مسافر بد برخواهید داشت.

dog in car

 

با تپ‌سی، حیوان خانگی حمل کنید!

حمل حیوان‌های خانگی با تاکسی‌های اینترنتی، امکان‌پذیر نبوده و خلاف قوانین است. در نتیجه یک مسافر، می‌تواند همراه با سگ، گربه یا سوسمار خود وارد تپ‌سی شود و نشان طلایی مسافر بد را به خود اختصاص دهد.

سیگار بکشید!

سیگار کشیدن در خودرو، هم به سلامتی سفیر آسیب وارد می‌کند و هم باعث آلوده کرده فضای خودرو شده و برای مسافرین بعدی نیز مزاحمت ایجاد می‌کند. در نتیجه چنانچه مسافر تصمیمی مبنی بر سیگار کشیدن در طول سفر دارد، می‌تواند روی تبدیل شدن به یک مسافر بد، حساب کند!

به خودرو آسیب بزنید!

حتما بارها با این جمله مواجه شده‌اید: “آقا لطفا در را آهسته ببند!” شاید فکر کنید که رانندگان زیادی حساس هستند. اما خودرو، وسیله‌ی کسب و کار آن‌هاست و انتظار می‌رود که همیشه، تمیز، آراسته و سلامت باشد. در نتیجه اگر می‌خواهید سفیران تپ‌سی از شما ناراضی باشند، حتما خودرو را کثیف کنید و به آن آسیب بزنید!

پس از پایان سفر، آنلاین پرداخت کنید!

اگر می‌خواهید هزینه‌ی سفر را به صورت آنلاین بپردازید، لازم است پیش از سفر یا در طول آن اقدام به پرداخت کنید. چرا که در صورتی که پرداخت آنلاین شما پس از آن که راننده دکمه‌ی پایان سفر را انتخاب کرد، صورت گیرد، اعتبار تپ‌سی شما شارژ شده، اما به حساب راننده منتقل نخواهد شد.

با سفیر، با احترام برخورد نکنید!

احترام به سفیران، از حساسیت‌های تپ‌سی است. در خاطر داشته باشید که به هنگام استفاده از تاکسی اینترنتی، شما و سفیر، با یکدیگر همراه می‌شوید و لازم است با خوشرویی و احترام با یکدیگر برخورد کنید. در نتیجه، هرگونه رفتار نامناسب با راننده، از شما مسافری نامطلوب می‌سازد.

قوانین سرویس تپ‌سی لاین را رعایت نکنید!

همان‌طور که می‌دانید، در هنگام استفاده از تپ‌سی لاین، می‌توانید حداکثر یک نفر دیگر را همراه داشته باشید. چرا که این سرویس، اشتراکی است. در عین حال به دلیل رساندن دو مسافر، ممکن است کمی بیش از سفرهای کلاسیک به طول بیانجامد. این در حالی است که شما ۴ دقیقه فرصت دارید تا در مبدا انتخابی خود حاضر شوید. توجه نداشتن به هر کدام از این موارد، می‌تواند آرامش سفر شما را خدشه‌دار کند.

 

angry man phone

 

بلند بلند، با تلفن صحبت کنید!

در طول سفر، علاوه بر آسایش مسافر، آرامش سفیر نیز در اولویت است. تصور کنید که تمام روز، افرادی در کنارتان بنشینند و بلند بلند با تلفن همراه خود صحبت کنند. فاجعه زمانی اتفاق می‌افتد که شما، هر روز شاهد این اتفاق باشید! پس
برای تبدیل به یک مسافر نامطلوب، می‌دانید که چه می‌شود کرد؟

ثبت امتیاز غیرمنصفانه، درخواست از راننده برای با سرعت راندن، بحث کردن در مورد قیمت سفر که از قبل تعیین شده است، درخواست تغییر مسیر و طولانی کردن مدت سفر، از جمله سایر مواردی است که به تبدیل شدن به بدترین مسافر جهان، ما را یاری می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *