با نزدیک شدن به روزهای سال نو و عید درست همانطور که خانه تکانی می‌کنید لازم است ماشینتان را هم برای سال جدید آماده کنید؛ آن را تعمیرگاه ببرید و مطمئن شوید سالم است و بعد ماشین را بشویید. البته همیشه لازم نیست به کارواش بروید، کافیست خودتان مرحله به مرحله با شستشوی خودرو آشنا باشید.
سفیران تپ‌سی می‌دانند که داشتن یک خودروی تمیز بیش از هر چیز می‌تواند رضایت مسافر را افزایش داده و به گرفتن امتیاز بالا منجر شود. پس با این ۷ نکته در کوتاه‌ترین زمان خودتان کار یک شستشوی خودروی حرفه‌ای را انجام دهید.
نکته اول: همه وسایل لازم را آماده کنید
پیش از آنکه شروع به کار کنید، مطمئن شوید همه لوازم لازم برای شستشوی خودرو را آماده کرده‌اید و دم دست دارید. این لیست را چک کنید:
• اسفنج شستشوی خودرو
• سطل آب تمیز
• سطل آب برای شستشوی اسفنج
• دستمال میکروفایبر برای خشک کردن خودرو بعد از شستشو
• شلنگ هوس (شلنک با قابلیت تنظیم فشار)
• مواد شوینده خودرو (حتما از شوینده‌های تخصصی خودرو استفاده کنید تا به بدنه ماشین آسیب وارد نشود)
در آخر خودتان هم لباس مناسب بپوشید، لباسی که هم در آن راحت باشید و هم اگر خیس یا کثیف شد، ناراحت نشوید. به جای کفش صندل را انتخاب کنید.

 

 

نکته دوم: خودرو را در سایه بشویید
در هوای گرم می‌توانید ماشین بشویید اما هرگز این کار را زیر تابش مستقیم نور آفتاب انجام ندهید و بعد از شستشو هم آن را به مدت طولانی زیر نور آفتاب پارک نکنید. با قرار دادن خودرو در سایه و شستن آن، اگرچه ممکن است ماشین دیرتر خشک شود اما لک نمی‌شود.
نکته مثبت دیگر این است که آفتاب مستقیم شما را هم حین کار اذیت می‌کنید در حالیکه خنکای سایه برای کار مناسب‌تر است.
نکته سوم: هنگام شتسشوی خودرو به چرخ‌ها توجه کنید
برخی برای شستشوی ماشین اول از چرخ‌ها شروع می‌کنند و برخی دیگر آن را برای آخر کار می‌گذارند. هر دو روش قابل قبول است، اما حتما در شستشوی ماشین وقتی را هم برای تمیز کردن چرخ و لاستیک بگذارید. این بخش‌ها بیشتر از همه کثیف می‌شوند و جرم می‌گیرند در عین حال تمیز کردن آن‌ها باعث افزایش طول عمر لاستیک می‌شود.
نکته مهم این است که حتما از دو اسفنج متفاوت برای شتسشوی ماشین و چرخ‌ها استفاده کنید.

 

نکته چهارم: ابتدا ماشین را آب بکشید
برای اینکه در مصرف آب صرفه‌جویی کنید و سرعت کار خودتان را بالا ببرید حتما از شلنگ هوس یعنی شلنگ‌هایی که قابلیت پاشیدن آب با فشار قوی را دارند استفاده کنید.
پیش از آنکه شروع به شستشوی ماشین با کف و اسفنج کنید، با شلگ ماشین را آب بگیرید تا کثیفی‌های اصلی و گرد و خاک از روی بدنه پاک شود. وجود این کثیفی‌ها روی بدنه حین شستشو می‌تواند باعث خط افتادن خودرو شود.
نکته پنجم: به ترتیب ماشین را بشویید
ماشین خود را به صورت بخش بخش و به این ترتیب بشویید:
ابتدا از سقف خودرو شستشو را شروع کنید و بعد به پایین بیایید
به جای حرکات دورانی دستتان را به چپ و راست حرکت دهید تا شستشو سریع‌تر انجام شود.
اسفنج خودتان را به صورت مرتب در یک ظرف آب جداگانه بشویید. هیچ وقت ظرف آب شستشوی اسفنح را با ظرفی که در آن مواد شوینده ریخته‌اید قاطی نکنید.
نکته ششم: با فشار کم خودرو را آب بکشید
در آخر وقتی کار تمیز کردن خودرو تمام شدن با فشار کم آب یا با چند سطل آب تمام شوینده را از بدنه ماشین پاک کنید. به دقیت تمام بخش‌ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید کف جایی نمانده باشد.
نکته هفتم: بعد از شستشو ماشین را خشک کنید.
بعد از شستن وقت خشک کردن با یک حوله لطیف یا دستمال میکروفایبر است. در حین خشک کردن مدام خیسی دستمال را بگیرید تا لکه به جای نماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *