همان‌طور که با تغییر دما و آب و هوا لباس‌ها و فاضای خانه را آماده فصل جدید می‌کنیم، باید نگاهی هم به خودرو بیاندازیم و ببینیم برای اینکه آماده روزهای گرم و طولانی تابستانی شود به چه مواردی نیاز دارد.
در این 6 قدم خیلی ساده و در کمتر از یک نصفه روز، خودرو را برای 6 ماه گرم بهار و تابستان آماده کنید:
new-tires-stack_1426-1703

اول از همه تایرها

لاستیک‌های خودرو مطمئنا مهم‌ترین بخش خودروی شما هستند. کنترل و امنیت شما در طول رانندگی قطعا به وضعیت لاستیک‌ها بستگی دارد. آن‌ها را به هیچ عنوان نادیده نگیرید!
با تمام شدن فصل بارش‌های زمستانی، این بخش از خودرو را کامل تمیز کنید و هر بخشی که گل جمع شده است را بشویید. وضعیت لاستیک‌ها را چک کنید تا درصورت نیاز آن‌ها را تعویض کنید.
فشار لاستیک را متناسب با هوای گرم تابستان تنظیم کنید.
لاستیک زاپاس را هم بررسی کنید تا مطمئن شوید سالم است.
hand-pulling-handbrake_1088-630

ترمز خودرو را چک کنید

حتما توجه کرده‌اید که ترافیک در طول زمستان سنگین‌تر از تابستان است. پس در ماه‌های گذشته شما بیش از هر وقت دیگری از ترمز خودرو استفاده کرده‌اید و وقت آن است که سلامت آن را بررسی کنید.
فراموش نکنید که وضعیت روغن ترمز را هم چک کنید.
self-car-washing_1426-1861

وقت شستن خودرو

باران‌های زمستانی و زمین گل شده، جای تمیزی را در خودرو باقی نمی‌گذارد. تقریبا خیالتان از ماه‌های آینده راحت باشد، قرار نیست داخل یا بیرون ماشین مثل طول پاییز و زمستان کثیف شود! پس حالا بهترین وقت برای یک توشویی و روشویی کامل خودرو است.
بخش داخلی و زیر کاپوت را هم فراموش نکنید، گرد و خاک و گل به همه جای خودور نفوذ می‌کند.
pouring-oil-lubricant-motor-car-from-black-bottle-isolated-white-background_53089-43

روغن موتور را چک کنید

میله اندازه‌گیری روغن موتور را بیرون بیاورید و سطح روغن و رنگ آن را چک کنید. روغن موتور شما باید شفاف باشد و اندازه آن به میزان مشخص شده برسد. اگر روغن تیره یا کم است، آن را تعویض کنید.
یک روغن موتور متوسط نهایتا 8000 کیلومتر کار می‌کند.
turning-car-air-conditioning-system_43314-359

نوبت سیستم سرمایشی

در تمام ماه‌های قبلی شما از سیستم سرمایشی خودرو استفاده نکرده‌اید و وقت آن است که نگاهی به تمام لوله‌ها بیاندازید. مایع خنک کننده را تنظیم کنید.

رادیاتور، آخرین بخش مهم

رادیاتور را درآورید و خوب بشویید و بعد سطح آب رادیاتور را بررسی کنید و در صورت نیاز خنک کننده یا همان ضدجوش و ضدیخ را عوض کنید.