به عنوان یک راننده‌ی حرفه‌ای، که احتمالا بیش از هفت ساعت از زمان روزانه‌ی خود را پشت فرمان می‌گذراند، حتما وقت‌هایی پیش آمده که با خستگی و خواب‌آلودگی دست و پنجه نرم کرده‌اید یا برای رفع گرسنگی‌های آنی سراغ خوراکی‌های بدون ارزش غذایی رفته‌اید.
m--l
ما برای سفیران تپ‌سی توصیه‌هایی داریم که به عنوان رانندگان حرفه‌ای با رعایت آن‌ها می‌توانند سلامت خود را در بلندمدت تضمین کنند. شما با انجام چند حرکت ورزشی ساده در طول روز، پشت فرمان می‌توانید کمی عضلاتتان را بکشید تا هم خستگی‌تان دربرود و شاداب‌تر باشید، و هم از دردهای عضلانی ناشی از رانندگی طولانی جلوگیری کنید در زیر، ورز‌ش‌های ضروری برای یک راننده حرفه‌ای را خواهید دید:

ورزش کتف و شانه: دستتان را روی کتف‌ها قرار داده و کتف را با حرکات گرد و دورانی بچرخانید. (یک بار رو به جلو و یک بار در جهت مخالف)
p44
ورزش دست و بازو: دستانتان را در مقابل خود به هم قلاب کرده، بچرخانید و کامل بکشید.
p11
وزرش کمر و پا: صندلی خودرو را کمی عقب دهید، پاهایتان را کمی به جلو بکشید و تا جای ممکن با کمر صاف به سمت پنجه‌ی پا خم شوید تا کشیدگی را در پشت پا و کمر احساس کنید.
66
ورزش گردن: دست راست را کمی از پهلو باز کنید و به آرامی گردنتان را به سمت راست بکشید، همین کار را در طرف دیگر انجام دهید.
p22
ورزش کمر: کمی به سمت لبه‌ی صندلی بیایید به صورتی که بین کمر و پشتی صندلی فاصله باشد، حالا دست‌ها را در قسمت پشت قرار داده و به صورت کاملا کشیده و صاف چند ثانیه بنشینید.
p33
نکته: برخی از این حرکات را می‌توانید پشت چراغ قرمزهای طولانی مدت انجام دهید.
اگر می‌خواهید این ورزش‌ها را فراموش نکنید و آن‌ها را همراه خود داشته باشید، عکس مورد نظر را از اینجا برای خود ذخیره کنید.
استراحت و ورزش بین هر سفر:
فراموش نکنید که نشستن طولانی مدت می‌تواند به تنهایی آسیب‌زا باشد و موجب تحلیل رفتن و خستگی عضلات شما شود، خستگی بیش از حد هم باعث بی‌حوصلگی شده و می‌تواند دقت شما را دررانندگی کاهش دهد.
توصیه همیشگی ما به سفیران تپ‌سی این است که در طول روز دقایقی را از خودرو پیاده شده و با انجام حرکات کششی و کمی راه رفتن خستگی در کنند.
girl-granola-honey-blue-white-natural_1428-679
بهترین حالت نشستن پشت فرمان:
همیشه مواظب باشید که پشت فرمان کاملا صاف و کشیده بنشینید، به سمت فرمان خم نشوید و حالت لم داده نداشته باشید. به این ترتیب از بسیاری از دردهای گردن و کمردرد جلوگیری خواهید کرد.

-

تغذیه‌ی سالم برای رانندگان حرفه‌ای:
• حتما صبحانه میل کنید.
• نهار و میان وعده‌های خود را از خانه همراه بیاورید.
• در ماشین یک بطری آب داشته باشید.
• میزان نمک غذای خود را کنترل کنید.