محاسبه‌ی هزینه سفر موضوعی چالش‌برانگیز برای تاکسی‌های اینترنتی به شمار می آید. جلب رضایت مسافر و راننده به صورت همزمان کاری دشوار است، به خصوص اگر هر روز یک شرکت جدید نیز به جمع رقبای این حوزه اضافه شود. تپ‌سی در طول دو سال فعالیتش سعی کرده است که فرایند قیمت‌گذاری را به بکارگیری یک سیستم کاملا هوشمند و منحصربه‌فرد تا حد زیادی منطقی و منصفانه نماید. جدا از بکارگیری سیستم ETA، که کمک می کند اپلیکیشن تپ‌سی تخمین دقیقی از رسیدن راننده به مقصد (آدرس درخواستی) داشته باشد، شاخصه‌های دیگری نیز برای محاسبه‌ قیمت به کار گرفته شده اند.

با کمک الگوریتمی که در اپلیکیشن تپ‌سی به کار گرفته شده است، قیمت‌گذاری سفرها به صورت خودکار اما متناسب با نوع و زمان هر سفر تعیین می‌شوند. به عبارت دیگر هر سفر ویژگی‌های خاص خود را دارد و هزینه آن به طور مجزا محاسبه می شود – یعنی افزایش یا کاهش قیمت به صورت یکجا برای همه اعمال نمی شود.

شاخصه‌هایی که تپ‌سی برای قیمت‌گذاری در نظر گرفته است‌ عبارتند از: در دسترس بودن خودرو در هنگام درخواست سفر، مسافتی که باید در طول یک سفر پیموده شود، میزان ترافیک مسیر و تخمین مدت زمانی که راننده باید بعد از پیاده کردن مسافر منتظر بماند تا مسافر بعدی خود را پیدا کند.

از مزایای سیستم قیمت‌گذاری تپ‌سی آن است که افزایش قیمت‌ها به صورت کاملا هدفمند اتفاق می افتد. به عنوان مثال، اگر مسافری در ساعات اوج ترافیک روزانه سفر کند اما مسیر سفرش کم‌ترافیک باشد، نیازی نیست کرایه‌ی بالاتری بابت ساعات اوج ترافیک بپردازد. و یا اگر مقصد یک مسافر منطقه ‌ای باشد که درخواست سفر در آن زیاد است، اپلیکیشن به طور خودکار کرایه کمتری برای آن مسافر محاسبه می کند؛ و برعکس، اگر مقصد یک مسافر، محله‌ ای باشد که راننده برای گرفتن درخواست بعدی باید زمان زیادی انتظار بکشد، نرخ کرایه به همان نسبت افزایش می یابد تا وقت تلف‌شده‌ی راننده جبران شود.
این نوع محاسبه قیمت به مسافر و راننده این تضمین را می دهد که هر گونه افزایش هزینه، مبنایی منطقی و منصفانه دارد.