با بازگشایی مدارس تهران، ترافیک شهر افزایش پیدا کرده و احتمالا در هفته‌های آینده، به روال سال‌های گذشته، آلودگی هوا نیز در نیمه دوم سال به آن اضافه می شود. رفع معضل ترافیک، شاید احتیاج به راهکارهای ویژه از سوی دولت‌مردان داشته باشد اما مراعات کردن قوانین و مقررات رانندگی هم در کاهش ترافیک بی تاثیر نیست.

تپ‌سی به مدت سه روز به صورت سمبلیک ایستگاه‌هایی در شهرهای تهران و کرج در نظر گرفته تا به رانندگان زحمت‌کش تاکسی‌های اینترنتی خسته‌نباشید بگوید و به آنان یادآوری کند که نقش آنان در روان کردن ترافیک می تواند چشمگیر باشد. وقتی ترافیک روان باشد راننده‌ها نیز، در پایان کار، با اعصابی راحت‌تر و روحیه‌ای بهتر به منزل می روند.

کمپین "پنج دقیقه استراحت"، که تپ‌سی از نهم تا یازدهم مهر اجرا می کند، به رانندگان همه‌ی تاکسی‌های آنلاین امکان یک استراحت کوتاه می دهد. ون‌هایی که در مناطق مشخصی از شهر از 9 صبح تا 9 شب تردد دارند به رانندگان، چای و آب‌میوه تعارف می کنند و به آنان بروشوری می دهند که حاوی نکات زیر است:

• بین خطوط و با آرامش رانندگی می کنیم.
• در تقاطع‌ها، چهارراه‌ها، ورودی خیابانها و سایر مکان‌هایی که توقف خودرو ممنوع است، برای سوار یا پیاده کردن مسافر توقف نمی کنیم.
• از انحراف مسیر ناگهانی و سبقت‌های بی‌مورد خودداری می کنیم.
• در حین رانندگی، سرعت مطمئن را رعایت کنیم.
• از ورود به خطوط ویژه خودداری می کنیم.
• حق تقدّم را در گذرگاه‌های عابر پیاده رعایت می‌ کنیم.

مناطقی که ون‌های ‌تپ‌سی در آن‌ها مستقر می شوند عبارتند از میدان هفت حوض، شهر ری (میدان نماز)، خیابان مطهری (سر لارستان)، بزرگراه ستاری (بالاتر از پاساژ کوروش)، بزرگراه اشرفی اصفهانی (نبش تیراژه)، میدان آزادی (جناح رو به شمال)، خیابان سباری، (آجودانیه) و اندیشه (فاز یک، نبش 8 شرقی) در تهران و نیز بل سنتر، پارک نبوت و جاده ملارد در کرج.

تپ‌سی امیدوار است این حرکت سمبلیک، هم نشانی از قدردانی آن شرکت از رانندگان خود باشد و هم آنان را ترغیب به رعایت قوانین ساده‌ای نماید که در روان شدن ترافیک تاثیر دارند.