اپلیکیشن‌های سفر، اگر تکنولوژی مناسب و بهینه‌ای داشته باشند، می توانند به مفهوم واقعی کلمه "هوشمند" عمل کنند. اپلیکیشن، نرم‌افزاری است که بر روی موبایل شما نصب می شود و همواره همراه شماست. اپلیکیشن‌ها نزدیک‌ترین دوست شما هستند که با توجه به رفتارهای قبلی شما رفتارهای آینده‌ شما را می توانند پیشبینی کنند. ‌این بدان معناست که یک توسعه‌دهندگان یک اپلیکیشن ممکن است بتوانند با توجه به نیازها و رفتارهای تکراری شما در گذشته، استفاده از آن اپ را برای‌تان آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر نمایند.

به عنوان مثال، اپلیکیشن تپ‌سی اگر احتمال دهد که شما در یک ساعت خاص، در طول روز، از تپ‌سی استفاده می کنید، چند دقیقه قبل از آن ساعت به شما پیشنهاد می دهد که می توانید با لمس یک گزینه تپ‌سی بگیرید. نمونه‌هایی از عملکرد هوشمندانه تپ‌سی در زیر آمده است.

 1. پیشنهاد مکان منتخب (favorite suggestion)
  اگر در اکثر مواقع به مکانی می روید که هنوز در مکان‌های منتخب اپ خود آن را ذخیره نکرده اید، احتمالا به محض آن که اپ را باز کنید به شما پیشنهاد می دهد که مقصد شما معمولا به آن مکان خاص است. با این پیشنهاد، اپ تپ‌سی کار شما را راحت‌تر می کند و دیگر نیازی نیست روی نقشه به دنبال مکان مورد نظر بگردید. در ضمن، می توانید در اولین پیشنهاد، آن مکان را به عنوان یک مکان منتخبِ پُراستفاده ذخیره کنید تا دفعات بعد در پایین صفحه نمایش داده شود.

 2. پیشنهاد مبداء (origin suggestion)
  اگر از مبدایی خاص زیاد سفرتان را آغاز می کنید اپ به طور خودکار متوجه شده و، چنانچه قبلا آن مکان را به عنوان مکان منتخب استفاده نکرده باشید، به شما پیشنهاد می دهد که شما همیشه در یک نقطه خاص سوار خودرو می شوید. این پیشنهاد به شما کمک می کند که بدون جابجا کردن پین بر روی نقشه، بلافاصله پیشنهاد اپ را بپذیرید و نقطه مورد نظرتان برای سوار شدن را انتخاب کنید – یعنی صرفه‌جویی بیشتر در زمان.

 3. پیشنهاد مقصد (destination suggestion)
  اگر شما از قبل، دو مکان پُراستفاده خود را در اپ ذخیره کرده باشید، احتمالا اپ به شما پیشنهاد می دهد که جز آن دو مکان، شما به مکان دیگری نیز رفت و آمد زیادی دارید و اگر می خواهید آن جا بروید می توانید با لمس آن پیشنهاد، که روی اپ به نمایش درآمده، کار خود را آسان کنید و دیگر بر روی نقشه دنبال آدرس مقصد سوم نگردید. البته شما می توانید آن مکان را نیز به عنوان مکان منتخب ذخیر کنید تا در استفاده‌های بعدی از اپ، به راحتی در دسترس باشد.

 4. پیشنهاد آغاز سفر (ride suggestion)
  این ویژگی برای کسانی است که از تپ‌سی معمولا به صورت روزمره استفاده می کنند. در آن صورت، اپلیکیشن دقایقی پیش از ساعت مشخصی که هر روز از محل کار برمی گردید به شما پیشنهاد می دهد که برای‌تان به مقصدی که مایلید تپ‌سی بگیرد، و شما با یک لمس به این پیشنهاد پاسخ مثبت یا منفی می دهید. این پیشنهاد مانند یک منشی وقت‌شناس عمل می کند که زمان تعطیلی یا شروع کار را به شما یادآوری می نماید.

 5. پیشنهاد بهترین نقطه برای سوار شدن (pickup suggestion)
  این پیشنهاد برای زمان‌هایی است که آدرس شما خیلی خوش-مسیر نیست و خودرو برای رسیدن به محلی که شما منتظرید ممکن است وقت زیادی را تلف کند. بنابراین، احتمالا اپ به شما پیشنهاد می کند که اگر مایلید با یک پیاده‌روی کوتاه – در حد یکی دو دقیقه – به نقطه ای بروید که خودرو سریع‌تر به شما می رسد. در این حالت، شما در وقت و کرایه صرفه‌جویی خواهید کرد. و اگر مایل نباشید به نقطه ای که اپ پیشنهاد می دهد بروید، کافی است پیشنهاد را رد کنید.

دو گزینه آخر ظرف چند هفته آینده در اپلیکیشن تپ‌سی فعال خواهد شد.