مونا فراهانی

با توجه به تنگناهای اقتصادی اخیر و تعطیلی برخی از استارتاپ‌ها و شرکت‌های خصوصی، افراد زیادی هستند که زمزمه‌ی مهاجرت را آغاز کرده اند و نگاه‌شان را در جستجوی شغلی مناسب به آن سوی مرزها دوخته‌ اند. در میان انبوهی از ناامیدی‌ها و اخبار مایوس‌کننده در این خصوص، خبر خوشی از بنیاد نخبگان رسیده که دوست داریم با شما در میان بگذاریم.

بنیاد ملی نخبگان در روز 27 تیر ماه، همایشی برگزار کرد و از استارت‌آپ‌های ایرانی دعوت کرد تا تصمیم مهمی را اعلام کند. این تصمیم بنیاد می تواند امید نخبگان حاضر-در-وطن و همین‌طور نویدبخش آینده ای با ثبات برای ایرانیانی باشد که در خارج از کشور به دنبال فرصت شغلی مناسبی هستند.

این سازمان اعلام کرد که برای تسهیل جذب نخبگان مهاجرت-کرده، آماده است تا شرکت‌هایی مانند تپ‌سی را که در وضعیت پایداری هستند و نیاز به نیروهای متخصص دارند به جویندگان کار در خارج از کشور معرفی نماید. با این اقدام، آن دسته از عزیزان ایرانی که در بهترین دانشگاه‌های دنیا درس خوانده اند و جزء بهترین‌های رشته‌ی خود به شمار می آیند می توانند با خیال راحت به وطن بازگردند و به راحتی به شرکت‌های مطرح ایران بپیوندند. این شرکت‌ها نیز قطعا از چنین اقدامی استقبال می کنند.

اقدام اخیر بنیاد این امید را به ایرانی‌های مقیم خارج می دهد که به محض ورود به کشور، فرصت‌های شغلی مناسبی در انتظار آنها است. از این طریق، نخبگان ایرانی می توانند هم در شرکت‌های دانش‌بنیانی نظیر تپ‌سی مشغول به کار شوند و هم در کنار خانواده و همفکرانشان از زندگی اجتماعی خود لذت ببرند.

تپ‌سی بابت چنین حرکتی از سوی بنیاد ملی نخبگان خرسند است و با آغوش باز متخصصان ایرانی را که در خارج از مرزهای ایران اقامت دارند دعوت به همکاری می کند.