معمولا استفاده از خدمات تاکسی‌های اینترنتی سه شرط دارد: داشتن کامپیوتر یا گوشی هوشمند، اپلیکیشن نصب‌شده بر روی آن و اتصال به اینترنت. اما اگر یک مسافر دسترسی به اینترنت نداشته باشد، چه؟ اگر مسافری حوصله‌ی استفاده از اپلیکیشن را نداشته باشد، چه؟ اگر اصلا با چگونگی کارکرد اپلیکیشن مشکل داشته باشد، چه؟ تا پیش از این، پاسخ همه این پرسش‌ها مایوس کننده بود، چرا که بدون اینترنت، درخواست تاکسی اینترنتی محال بود. تپ‌سی اما، این مشکل را حل کرده است.

سرویس جدید تپ‌سی، با نام "تپ‌سی تلفنی"، به مسافر این امکان را می دهد که، حتی بدون اینترنت و اپلیکیشن نیز تپ‌سی درخواست کند. کافی است مسافر با 1630 تماس بگیرد و از اپراتورهای تپ‌سی بخواهد که برای او نقش اپلیکیشن را بازی کنند. به محض تماس مسافر با شماره 1630، یک اپراتور آدرس دقیق مبدا و مقصد مسافر را دریافت کرده و بر روی اپلیکیشن علامت‌گذاری می نماید. مابقی مراحل طبق روال پیش می رود. اپلیکیشن، درخواست را به نزدیک‌ترین سفیر (راننده) می فرستد و سفیر، پس از تایید درخواست، به سمت محلی که مسافر منتظر است حرکت می کند. در این مرحله مسافر روی خط تلفنی که به تپ‌سی زنگ زده بود دو پیام دریافت می کند: یک پیام صوتی و یک پیامک متنی، مبنی بر این که سفیر پیدا شد.

به محض رسیدن سفیر به مبدا، مسافر دو پیام دیگر – صوتی و متنی – دریافت می نماید تا از رسیدن سفیر مطلع شود. اگر به هر دلیلی، سفیر درخواست مسافر را لغو کند، مسافر از همان دو راه – پیام صوتی و متنی – از لغو سفر مطلع می گردد. در این حالت، مسافر باید دوباره با 1630 تماس بگیرد و درخواست خود را تکرار کند. اگر مسافر با همان شماره قبلی خود تماس بگیرد، درخواست او به یک سیستم گویا هدایت شده و با سرعت بیشتری پیگیری می شود.

آن دسته از گروه‌های سنّی، که تا پیش از این از فرزندان خود می خواستند برای‌شان تپ‌سی بگیرند، حالا خود می توانند با یک تلفن این کار را انجام دهند. عزیزان نابینا نیز می توانند به راحتی از این سرویس استفاده کنند بدون آن که نگران کار با اپلیکیشن باشند. عدم اتصال به اینترنت یا عدم تمایل مسافر برای کار با اپلیکیشن، دیگر مانعی برای تپ‌سی گرفتن نیست.